O nas

Hodowlę Owczarków niemieckich zapoczątkowaliśmy, kiedy to w 1993 r. zamiast jechać na ferie zimowe kupiliśmy szczeniaczka rasy Owczarek niemiecki o imieniu Astra. Syczka szybko zaprzyjaźniła się z całą rodziną i stała się jej członkiem. Początkowo miał być to pies tylko "do kochania", ale była tak piękna, że postanowiliśmy pokazać ją na wystawie psów rasowych.

Otrzymywała same doskonałe oceny i po przeglądzie hodowlanym oraz szkoleniu mogła mieć rodowodowe szczeniaczki. Bardzo przeżywaliśmy narodziny piesków, a potem ich sprzedaż. Byliśmy pelni obaw czy będzie im dobrze u nowych właścicieli. Cały czas mieliśmy kontakt z pupilami z naszej hodowli i ich rodzinami.

Drugm naszym owczarkiem była suczka ILZA, która w swoim pierwszym miocie urodziła dziesięć szczeniaczków (pięć suczek i pięć piesków). Z tego miotu zostawiliśmy sobie dobrze zapowiadającą się pod kątem wystaw BONĘ Matador, na której oparliśmy całą naszą późniejszą hodowlę. Pokryliśmy ją mistrzem świata (LASSO von Neunberg). Na świat przyszedł przepiękny miot, a w nim nasza kolejna suczka IVET Matador.

Dumni z naszych pięknych suczek jeździliśmy na wystawy, gdzie zdobywały wysokie lokaty. Wracaliśmy z licznymi pucharami i medalami.

Każde skojarzenie naszych suk z reproduktorem było skrupulatnie zaplanowane. Zależało nam nietylko na wzorcowym eksterierze, ale także na sprawdzonej psychice i konkretnym typie wizerunku. Dlategoteż jeździliśmy na krycie aż do Niemiec, co wiązało się z dużymi nakładami finansowymi, a także poswięconym czasem.

Po kilku latach kupiliśmy z Czech dorosłą suczkę NIKKI Kolorado, któa urodziła nam przepięknego psa KEVINA Matador. Bez problemu ukończyliśmy z nim championat, a także szkolenie IPO-1, IPO-2, a także Korung.

Reproduktor KEVIN Matador z naszej hodowli budził wśród innych hodowców wiele emocji, tak pozytywnych, jak i negatywnych.

Wygrywał wystawę za wystawę w swojej klasie, a także w porównaniach otrzymując tytuł Zwycięzca Rasy oraz Najpiękniejszy Pies na wystawie.

Poniżej przedstawiamy rodowód KEVINA Matador


Kevin był wystawiany również w Niemczech, gdzie osiagał wspaniałe wyniki. Na Światowej Wystawie otrzymał 33. lokatę - jako pierwszy pies z Polski otrzymał miejse w pierwszej 50'. Była to dla nas wielka reklama hodowli :)

Obecnie nasze Owczarki niemieckie są potomkami wyżej wymienionych psów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza